تبلیغات
love Real Madrid - مسی بالاتر از مارادونا و رونالدوی برزیلی
اخبار رئال مادرید برای عاشقان رئال مادرید

مسی بالاتر از مارادونا و رونالدوی برزیلی

پنجشنبه 12 آبان 1390 02:03 ب.ظ

نویسنده : khalil sayahiلیونل مسی اکنون مرد 202 گله بارسلوناست.


 او خیلی زود به این ارقام طلایی و باور نکردنی دست یافت. ستاره آرژانتینی با سه گلی که در دیدار سه شنبه شب پراگ به ثمر رساند، به ریتم ویران کننده اش ادامه می دهد و دیوارهای بزرگ را از پیش رو برمی دارد.
 
 مسی اکنون با تنها 24 سال سن از اطوره های بزرگ دنیای فوتبال از جمله مارادونا، رونالدو، بابی چارلتون و جرج بست پیشی گرفته ولی مسی بیشتر از اینها می خواهد
 
 مسی هشت فصل پیش فوتبالش را در تیم اصلی بارسلونا آغاز کرد و در طول این هشت فصل،202 گل با پیراهن آبی و اناری بارسا به ثمر رساند: 132 گل درلالیگا،17 گل درجام حذفی،42 گل درلیگ قهرمانان اروپا،8گل در سوپرکاپ اسپانیا، یک گل درسوپرکاپ اروپا و دو کل در جام جهانی باشگاه ها
 با این آمار و ارقام مسی  توانسته از بازیکنانی که اکنون ازدنیای فوتبال کنار رفته اند و نامشان را در جمع 30 بازیکن برترتاریخ دنیای فوتبال به انتخاب فیفا می بینند پیشی بگیرد. دیگو ارماندو مارادونا، هموطن مسی هم زمانی که 24 ساله بود، 196 گل به ثمر رسانده بود. او در طول فصول 8-1977 تا 5-1984، در تیمهای آرخنتینوس جونیورس، بوکاجونیورس بارسلونا و ناپولی توپ می زد.
 
 مهاجم دیگری که خیلی ها نام او را همواره به یادخواهند داشت ،رونالدوی برزیلی است. این ستاره برزیلی دراسپانیا و درایتالیا موفقیتهای فراوانی را کسب کرد. او در سن 24سالگی و درطول8 فصلی که در دنیای فوتبال حضور داشت، 153 گل به ثمر رسانده بود که فاصله زیادی باتعداد گلهای مسی دارد. او در طول این 8 فصل پیراهن تیمهای آیندهوون، بارسلونا و اینتر را برتن کرده بود.
 
 در انگلیس دو بازیکن هستند که نامشان را در تاریخ دنیای فوتبال ثبت کرده اند: بابی چارلتون و جرج بست: هردوی این بازیکنان در یونایتد توپ می زدند و درمقایسه با شرایط کنونی مسی، تا سن 24 سالگی، عقب تر از این ستاره آرژانتینی بودند. بابی چارلتون در بین فصل 7-1956 تا 4-1963، 133 گل به ثمر رسانده بود و جرج بست در طول تمام 11 سالی که برای یونایتد به میدان رفت، 179 گل برای این تیم به ثمر رساند.
 
 هدف دوم مسی ،رکورد یوهان کرویف است. اسطوره هلندی بارسلونا در سن 24 سالگی و در 8 فصلی که برای آژاکس به میدان رفته بود، 229 گل به ثمر رسانده بود. اندکی بیشتر از گلهای کنونی مسی. البته این فصل هنوز برای مسی تمام نشده است و او می تواند این رکوردها را هم پشت سربگذارد.
 
 فراموش نکنید؛ مسی تا پایان رقابتهای این فصل فرصت دارد تا نامش را به عنوان تنها بازیکنی در این سن و سال ثبت کند که این تعداد قهرمانی در عرصه تیم باشگاهی را کسب کرده است. مسی اکنون 17 جام قهرمانی با بارسا را در ویترین افتخاراتش می بیند: 5 قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در جام حذفی، سه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، دو قهرمانی در سوپرکاپ اروپا، 5 قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا و یک قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -